О УНИБОЕ

В останні 10-20 років у розвитку єдиноборств відмічається принципіальна нова тенденція – поява нових видів на основі інтеграції і комплексування з іншими видами спорту. Так, наприклад, у середині 90-х років ХХ століття на теренах СНД з’явився універсальний бій, або, як його ще називають, Уніфайт (Unifight), який поєднує в собі на перший погляд непоєднуване: бій на рингу, проходження смуги перешкод і метання холодної зброї. На сьогодні універсальний бій у світі не має альтернативи. Як самостійний вид спорту він тісно пов'язаний з розвитком різних видів бойових єдиноборств: кікбоксингу, боксу, рукопашного бою, самбо, дзюдо, джиу-джитсу і інших, виступаючих у зв’язці з такими прикладними видами, як стрільба, метання холодної зброї, а також елементами дій на армійському полігоні. Спочатку універсальний бій розвивався як бій спецслужб, зараз же по цьому виду проходять навіть дитячо-юнацькі чемпіонати. Так вже починаючи з 10-річного віку дозволено брати участь в юнацьких чемпіонатах Європи і світу.

На сьогодні універсальний бій є одним з видів єдиноборств, що найдинамічніше розвиваються. Зазвичай програма змагань складається з двох частин. Перша - це подолання смуги перешкод куди входять метання ножа і стрільба з пневматичної зброї. Друга частина - безпосередньо бій на рингу, де спортсмен повинен провести два раунди. Під час бою спортсменам дозволяється завдавати ударів ногами і руками, використовувати задушливі і больові прийоми. У рамках універсального бою також проходить чемпіонат по метанню холодної зброї. У класичному універсальному бою застосовуються ударна техніка і кидки, в легкому - тільки кидкова техніка. Виграш смуги перешкод дає перемогу в першому раунді. У попередніх змаганнях спортсмени проводять по три раунди, в півфіналі і фіналі - по п'ять.

Родоначальником цього виду спорту є олімпійський чемпіон по боротьбі з дзюдо у важкій вазі (Монреаль, 1976), чотирнадцятикратний чемпіон СРСР по боротьбі самбо і дзюдо, шестикратний чемпіон Європи по боротьбі самбо і дзюдо, кандидат педагогічних наук Новіков Сергій Петрович.

В зв’язку з тим, що у даному виді спорту основний акцент йде на динаміку (постійні активні рухи, як під час подолання смуги перешкод, так і під час бою у ринзі), завдання універсального бою полягає у розвитку та вдосконаленню у спортсменів, звичайно ж, фізичної підготовки, тактики та стратегії ведення бою у ринзі та в деякій мірі подолання смуги перешкод, розвитку активного та швидкого мислення, реакції, а також удосконалення навичок бойових єдиноборств.   

Універсальний бій, Чемпіонат світу

Затребуваність універсального бою пояснюється тим, що єдиноборства, є основою спецпідготовки правоохоронних органів і силових структур у своєму розвитку переросли рамки службово-прикладної дисципліни і стали цікаві суспільству як види спорту.


© 2011, УСФ «Універсальний бій», Все права защищены
Development by iProject